Zobrazit ve vyhledávání navigaci

Navigace

Vyhledávání

Reference - individuální cvičení

Zbyňka znám přibližně dva roky a dnes jsem velice rád, že jsem při poptávání osobního trenéra ve fitness narazil právě na něj.  Já osobně ho považuju za opravdového profesionála. Univerzální chytré rady si dnes dokáže vygooglovat asi každý. Pokud ale máte představu o tom, co chcete dosáhnout, nebo máte nějaké zdravotní omezení, nechte si poradit a předejdete spustě problémů. Mne ke cvičení dovedla dlouhodobá, jednostranná zátěž ze zaměstnání a pod vedením Zbyňka většina problému zdárně odezněla. Co oceňuji, je osobní, přátelský, avšak zcela profesionální přístup se skutečnou snahou pomoct vyřešit váš problém, nebo dosáhnout cílů podle představ klienta. Vše dokonale vysvětlí, předvede, a pokud nějaký cvik nevyhovuje, nebo máte nějaké omezení, není problém! Uděláme to jinak, odlehčíme problémové partie a cvičíme dál se stejným efektem. Rychle získáte v jeho trénink důvěru a dobrý pocit z toho, že cvičíte opravdu správně a bezpečně! Velmi oceňuju znalost cviků s celou řadou pomůcek jako je například Bosu, nebo TRX, atd. Trénink se pak stává rozmanitějším, a jak sám na sobě pociťuju i efektivnějším. Celá hodina je perfektně rozložená a cviky jsou zvoleny tak, aby při cvičení došlo k rovnoměrné zátěži pro všechny procvičované partie. Efekt únavy se tím zcela minimalizuje, což považuju za skvělé.  Myslím si, že jeho trenérské znalosti a dovednosti jsou natolik široké, že si každý člověk najde to své. A pokud řeknu, že jsem díky jeho doporučeným cvikům a pravidelnému cvičení vyřešil svůj problém s bederní páteří dřív než můj neurolog, tak zdaleka nepřeháním. Jak vidno, problémy lze řešit i bez léků. Tímto bych chtěl Zbyňkovi ještě jednou poděkovat a doufám, že se zase brzy sejdeme při nějakém cvičení.
          Michal Špolák

Kdybych dostal otázku, jak bych definoval Zbyňka jako trenéra, bez dlouhého přemýšlení bych řekl: dotykový trenér. Jakkoliv to může možná znít divně, Zbyněk je bezesporu ten vzácný druh trenéra, který nemá problém se klienta dotknout, aby zkontroloval správnost prováděných cviků, postavení páteře, kyčlí, kolen či čeho, čemu on rozumí a já se u toho potím. V tom to totiž celé vězí. Pokud má váš trenér problém se vás dotknou znamená to pouze jedno: buď neví co dělá (takže máte problém) anebo je to zapšklý poseroutka, který se Vás nedotkne z obavy před nařknutím ze sexuálního harassmentu (takže má problém on). Pokud máte vy tu smůlu a vás trenér je bezdotykový, dobře vám radím: vyhoďte ho a pusťte si vedle sebe rádio. Vyjde to na stejno a je to levnější. Trávíte-li totiž s někým tak jako já dvě hodiny týdně a platíte-li za to odpovídající cenu, chcete pak, aby váš trenér  věděl co dělá,  a byl profesionál. A to se vás pak bude muset u cvičení dotknout a dotykem kontrolovat. A nejen to. Pokud jste tak trochu elitář jako já, chcete taky, aby váš trenér, kromě toho, že pod jeho vedením Vás přestala bolet záda a nabyli jste trochu na objemu nebo naopak zhubli, byl inteligentní (tak jako Zbyněk), vzdělaný v oboru (tak jako Zbyněk), vtipný (tak jako Zbyněk), přirozený (tak jako Zbyněk) a měl občas náladu na vaše blbé nálady (což by Zbyněk nemusel, ale mívá). To, že vám mohu trénink pod Zbyňkovým vedením jenom doporučit myslím nemusím dodávat.
          Petr Břinčil

Zbyněk je profesionál s velmi pozitivním přístupem, který otevřel můj svět individuálnímu tréninku. Je to především odborník s vysokou kvalifikací a přátelským přístupem. Velmi oceňuji hlavně jeho individuální přístup ke zdravotním limitům klienta a jeho vzdělávání v oboru. Lekce se Zbyňkem jsou velmi zábavné a vždy motivující. Rozhodně je to trenér, kterému mohu absolutně důvěřovat.
Již po několika lekcích se objevily pozitivní změny a to jak u bolesti zad nebo v celkové kondici. Jedním z nejdůležitějších aspektů jeho tréninku je pro mě jeho stoprocentní koncentrace a důraz na správné provádění všech cviků. Zbyněk je vždy časově velmi flexibilní a otevřený mým potřebám při cvičení. V neposlední řadě jeho pozitivní přístup a dobrá nálada jsou tím, co při tréninku nejvíce pomáhá. Trénink se Zbyňkem mohu vřele doporučit.
          Kateřina L.

Zbyněk je odborník, kterému důvěřuji a který mi velmi pomohl. Po těhotenství mi zůstaly rozestoupené svaly na břiše, s tím souvisejicí špatné držení těla a velké bolesti zad a ramene. Zbyněk mi dal tělo do pořádku a trvale mě zbavil bolesti. Je to trenér, kterému jde především o zdraví klienta. Navíc je příjemný člověk, takže tréninky s ním jsou dokonalý relax. Zbyňka vřele doporučuji každému, kdo chce cvičit zdravě a správně.
          Blanka Velebová

Fitness cvičení/posilování jsem se začal věnovat postupně od roku 1983. Posilování bylo spočátku pro mne doplňkovým sportem a později, po nástupu do vrcholového managementu, se stalo prvkem relaxace a udržování kondice. Zkušenosti jsem získával studiem literatury a pozorováním cvičenců.
Po letech jsem cítil nutnost změny, chtěl jsem totiž poznat nové trendy v posilování jako jsou nové cviky a také prosazování moderních prvků jiných forem cvičení jako pilates nebo strečink. Změna konzervativního přístupu, odstranění dlouhodobě budovaných negativních návyků nebo zvýšení intenzity vyžaduje vzdělaného, zkušeného, kultivovaného a kreativního trenéra. Zbyněk v tomto ohledu překročil moje očekávání. Pod jeho vedením jsem začal pociťovat nejom tělesné změny, ale i změny v myšlení či pohledu na fitness. Variabilita nových cviků nebo zapojení prvků Pilates Institute vnesla do mého civčení nový rozměr a další zájem o prohlubování znalosti cvičení. Zbyňek mi umožnil objevit nové prvky civčení, které jsou velice zajímavé a tak se prohloubila moje schopnost psychické relaxace a přinesla mi úsporu času za předpokladu zlepšení intenzity civčení...
          Ondrej ORAVEC, *1964, předseda představensta a gen. ředitel CTY GROUP

Jmenuji se Gabriela Ziková a závodně se věnuji sportovnímu aerobiku. Mezi mé nejlepší výsledky patří 3. místo na mistrovství Evropy 2008, 3. místo na mistrovství světa 2008 a 2. místo na mistrovství Evropy 2010. Na posledním výsledku má zásluhu i Zbyněk Petr, který se mnou trénoval v posilovně.
Lepšího trenéra jsem zatím nepoznala, a proto ho vřele doporučuji. Posilování s ním je zábavné a je vidět, že svému povolání opravdu rozumí a baví ho. Dbá na správné provádění cviků a držení těla a díky tomu z posilování bolí jen to, co bolet má.
Jak už jsem jednou zmínila, posilování se Zbyňkem mě baví, přineslo výsledky a navíc dobrý pocit a náladu z každého tréninku. Zbyňkovi děkuju a přeju hodně spokojených klientů. 
          Gabriela Ziková

Tréninky se Zbyňkem hodnotím velice pozitivně. Měla jsem možnost cvičit pod jeho vedením po dobu pěti měsíců a za toto období byl vždy ochotný a maximálně časově flexibilní. Z pohledu amatéra jsem jej vnímala jako kvalifikovaného odborníka, který rozumí zdravotním potřebám a dokáže je zkloubit s očekávaním klienta. Je zřejmý jeho zájem o obor, ve kterém se zdokonaluje a hledá nové možnosti pro své klienty. V neposlední řadě jsem ocenila slušné a přátelské chování, i přes to však si dokázal vytvořit respekt, abych cvičení nešidila.
Je to aktivní osobnost s optimistickým pohledem na život a takový přístup při cvičení opravdu pomůže.
Nejlepším hodnocením jsou pozitivní výsledky, které se dostavily.
          Lenka Ch.

Se Zbyňkem jsem začal cvičit, protože jsem chtěl kompenzovat svůj sedavý způsob života, "srovnat" záda a celkově zpevnit svalstvo. Velmi oceňuji zejména jeho profesionalitu a špičkovou koncentraci po celou dobu tréninku, která v kombinaci s cviky šitými na míru vede k výborným výsledkům. Po každém tréninku se cítím skvěle a dlouhodobě pozoruji i zlepšení psychické pohody a zvýšení pracovní aktivity.
          B. Z.