Zobrazit ve vyhledávání navigaci

Navigace

Vyhledávání

Jak si vybrat osobního trenéra

Jistě jste si již položili otázku, zda stojí opravdu za to, abyste platili za člověka, který při cvičení u Vás stojí či sedí, počítá Vám opakování a radí, co máte či nemáte při cvičení dělat? Přijde Vám to jako vyhazování peněz? Vždyť přeci víte jak cvičit a pokud ne, je všude dostatek článků o tom, jak a co cvičit, abyste dosáhli svých cílů…

Nicméně jde o Vaše zdraví (protože cvičení je prevence mnoha civilizačních onemocnění a mnohdy lidé cvičí, aby své zdraví získali zpět, protože už je pozdě) a jsou tu k dispozici lidé, kteří studovali, jak lidem pohybem pomoci. A stejně jako si necháte poradit od finančního poradce, jak investovat nebo jak si nejlépe půjčit peníze, nechte si poradit od osobního trenéra, jak cvičit tak, aby mělo cvičení maximální účinek a přitom abyste si nezničili postavení těla, nepřetěžovali klouby apod. 

Jestliže jste se rozhodli investovat do cvičení a tím i do svého zdraví a jste rozhodnuti využít služeb osobního trenéra, jak si vybrat toho nejlepšího?

Ve všech typech fitness center se určitě setkáte s reklamou nabízející služby osobních trenérů nebo Vás trenér osloví přímo. Cena služeb osobních trenérů je různá - od 250,- po 1500,- Kč za hodinu (60min). Osobní trénink je vedení klienta při cvičení profesionálním trenérem. Za využití služeb trenéra byste měli dosáhnout cvičením výsledky, měli byste získat individuální vedení a dohled, Váš čas by měl být při tréninku efektivně využit. Trenér by měl dohlédnout na Váš zdravotní stav a kondici. Jak ale poznáte, že tohle všechno za své peníze opravdu dostáváte? 

Profese osobního trenéra je profese, jako každá jiná. Když tedy trenér dělá svou práci správně, je samozřejmé, že se profesionálně chová. To znamená, že při osobním tréninku sleduje, jak klient dýchá, jaká je poloha jeho těla a jednotlivých končetin, jaká je rychlost a rozsah pohybu, počítá opakování a série atd. Soustředí se pouze na svého klienta, kterému se věnuje po celou dobu tréninku (tedy nepíše SMS, netelefonuje, nejí, nebaví se s přáteli na úkor Vámi zaplaceného času apod. ),. Má také odborné znalosti a ví, jak funguje lidské tělo jako celek a ne jen na kterém stroji posilujete který sval (Jednoduše řečeno ví to, co se jinde nedočtete. ). V případě, že se rozhodnete využít služeb osobního trenéra, určitě se zeptejte, jaká osvědčení či diplomy pro svou práci získal. Zeptejte se jeho ostatních klientů, jak jsou spokojeni s jeho prací i vystupováním a než se pro nějakého trenéra rozhodnete, sledujte ho při práci, jak se chová a jak trénuje. Vaše spolupráce by rozhodně měla začít pohovorem a úvodní analýzou.

Jakmile u Vašeho osobního tréninku chybí cokoliv z výše uvedeného, Vaše peníze nejsou zúročeny tak, jak by měly být. V tom případě Vám doporučuji poohlédnout se po jiném osobním trenérovi.

V každém fitness centru by měl být trenér, který by Vám měl poradit, ať se zeptáte na cokoliv, nebo ať přijdete s jakýmkoliv cvičebním plánem. Určitě trenéra využijte. Nechte si poradit, kde který stroj najdete, jak jej optimálně nastavíte, aby Vaše cvičení bylo správné a bezpečné… To je minimum služeb, které by měl každý začátečník využít. Když přijdete do posilovny poprvé, měli byste se rozhodně poradit s trenérem - profesionálem v oboru. 

Jde přeci o Vaše zdraví.